hakkımda

MaitreyaXayah
Merhaba..

1992 Mayıs ayında Bursa’da doğdum. Her ne kadar kimse bana ” bu dünyada yer almak ister misin? ” diye sormasa da hayatın içinde var olmaktan ziyadesiyle memnunum. Üç çocuklu çekirdek ailenin ortanca bireyiyim. Çocukluk dönemimde en büyük hayalim profesyonel futbolcu olmaktı. Etrafımdaki bir çok insan yetenekli ve ilerisi için potansiyelimin olduğunu söyleselerde kişisel zaaflarım yüzünden bu hayalime erişemedim. Yeterince odaklanamayıp dikkatimin çabuk dağılması da bunun bir neticesi olabilir.

 

Ailelerde sosyal çevrenin etkisiyle üreyen ve bir tabu haline gelen ” okuyacaksın! yoksa adam olamazsın!” mottosu lise zamanlarımda bir çok ergen gibi beni de tatmin etmiyor ve arkadaş çevresiyle hedonist yaklaşım daha cazip geliyordu bu sebeple hiç bir zaman başarılı bir ” okul öğrencisi ” olamadım. Çevremdeki insanların hakkımda ne söylediklerini az çok önemsiyor olmalıyım ki bilinç altıma işlenmiş olan ” bu çocuk okumaz ” sözleri hala aklımın bir köşesinde..

Şahsen, üniversiteyi kazanacağıma ben bile inanmıyorken kendimi geçip giden bu serüvende bi anda Konya – Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde bulmuştum. O zaman ki seküler bakış açım halâ devam ediyor olmalıydı ki mezuniyet seneme bir yıl da ben eklemiştim. Ne kadar sancılı bir süreç geçirsemde o dönem, mezun olmanın akabinde ” Pedagojik Formasyon ” eğitimini alıp başarıyla bitirmiştim.

Üniversiteyi bitirdikten sonra bir çok farklı iş alanında çalışma fırsatı buldum. Resepsiyonist, night editor, komi, garson gibi iş kollarında uzun süre olmasa da çalıştım ve e-ticaret sektörüne atılmaya karar verdim. Sektörde başarılı olup olamayacağımı deneyimlemek için ufak çaplı bir girişimim oldu. Home office çalışma mantalitesiyle şahıs şirketimi kurduktan sonra olumlu dönütler aldım. Akabinde büyük projeye girmenin mantıklı olacağını düşündüm ve üzerine çalışmalarım devam ediyor. Ayrıyeten genel blog çalışmam olan feveran.org için şu sıralar fazla vakit ayıramasamda göz ucuyla onada bakıyorum.

Hayatın en önemli sorusunun ” Ben neden buradayım ? ” olduğunu düşünen, kibir ve küçük insanların büyük gölgelerinden haz etmeyen, ilgi alanları hakkında okumayı, araştırma yapmayı ve üstüne koymayı düstur edinmiş, yükseklik ve kapalı olan fobisi bulunan, mümkün mertebe mütevazi ve vakur, şimdilerde ise ruhunda barındırdıklarını blog yazarlığı ile dışa vurmaya çalışan, alelade birisiyim.


 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.