Price Action Metodolojisi – Trading Rehberi

Merhaba, ben Ahmet KARAMAN.

Bu site, price action trading ile ilgilenen herkes için bir kaynaktır. Price action, fiyat hareketlerini analiz ederek piyasadaki fırsatları belirlemek için kullanılan bir teknik analiz yöntemidir. Price action trading hakkında temel bilgilerden ileri seviye tekniklere kadar her şeyi bulabilirsiniz. Ayrıca, price action trading stratejilerini nasıl uygulayacağınızı öğrenmek için adım adım rehberler ve videolar da mevcuttur. Amacımız, price action trading ile başarılı olmak isteyen herkese yardımcı olmaktır. Sitemizdeki içerikler, price action trading hakkında sağlam bir temel oluşturmanıza ve kendi stratejilerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Price action trading ile ilgilenen herkese yöneliktir. Yeni başlayanlar, orta seviye kullanıcılar ve deneyimli tüccarlar için faydalı içerikler bulabilirsiniz.

Price action: hareketinin ta kendisidir. salt olarak bir anlam ifade etmez. teknik analiz metodolojisinin temelini oluşturur. wyckoff, elliot, ıct, smc gibi price action üzerinden konsept metodolojiler ise faydalı bulunan farklı bakış açılarının price action üzerindeki çıkarımlarıdır. günümüzdeki dini inançlar gibi, price action metodolojileri de kişiye özel ve subjektiftir.

kendine has trade metodolojilerini topluma kabul ettirmiş, yüzyıllar geçmesine rağmen günümüzde aktifliğini yitirmemiş ve popülerliğini koruyan bir çok kişiden bahsedebiliriz(yukarıdaki metodolojileri bulan kişiler örnek olarak gösterilebilir). kendisini ispatlamış kişilerin oluşturdukları teorem ve buluşlar, salt bir perspektiften ziyade, aslında ” semantik(anlambilimi) ” ve ” holistik(bütünsel) ” bakış açısıyla derlendiklerini çok net anlayabiliriz.

günümüzde bir hayli popüler olan; ilhamını larry r. williams ‘tan aldığı söylenen ‘the ınner circle trader (ıct)‘ mahlaslı michael j. huddleston ‘ında smc ‘yi kullandığını çok net görebiliyoruz. o yüzden, pa ‘da tek bir şey doğru değildir, aslında hiçbir şey doğru değildir. sadece, varsayımdır ve biz gerçeğe yaklaşmaya çalışırız.

 

yani, price action nedir? sorusunun cevabı aslında hiç bir price action konsepti ve bakış açısı size ilerideki oluşacak fiyat hareketlerini %100 göstermez. fakat, gerçeğe en yakın sonuç almanızı sağlayabilir.

Ahmet KARAMAN

Faydalar:

Bu siteyi ziyaret ederek aşağıdaki içeriklerden yararlanabilirsiniz:

  • Price action trading hakkında temel bilgiler edinin
  • İleri seviye teknikleri öğrenin
  • Price action trading stratejilerini nasıl uygulayacağınızı öğrenin
  • Diğer tüccarlarla bağlantı kurun

Hemen sitemi ziyaret ededebilir, Price Action Trading ile ilgili derinlemesine analizlere ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir